fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Се развела од сопругот по 22 години брак оти гласал за Трамп

Маркетинг

Занимливости

Се развела од сопругот по 22 години брак оти гласал за Трамп

Гејл Мекормик која за себе вели дека е демократ била разочарана откако нејзиниот сопруг еден ден за време на ручекот и рекол дека ќе гласа за Доналд Трамп.

Таа пензионирана чуварка во затвор изјави дека неговата одлука била нешто преку што никако не можела да премине, и поради тоа веднаш поднела барање за развод на бракот.

– Се чувствувам измамено. Како целиот живот да ми поминал во лага. Неговата одлука отвори прашања со кои не сме се соочиле. Сфатив колку далеку сум отишла со прифаќањето работи кои не би ги одобрила кога сум била млада, вели таа.

Резултати од анкета на Ројтерс/Ипсос од 27 декември до 18 јануари покажуваат дек расправите на анкетирани со семејството во врска со политиката во тоа време се зголемиле од 33 на 39 отсто. Дури 16 отсто изјавиле дека поради изборите во САД престанале да зборуваат со член на семејството/фамилијата или со пријател.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.