Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тоа е лечење на комплекси – познатите едногласни за можноста да се купи верификацијата на Инстаграм

Магазин

Тоа е лечење на комплекси – познатите едногласни за можноста да се купи верификацијата на Инстаграм

Ако имате бизнис профил на Инстаграм или само свој личен профил преку кој попатно го промовирате вашиот бизнис, сигурно барем еднаш сте се запрашале дали верификацијата на Инстаграм има смисла.

Тоа добро познато сино знакче е едноставно за верификација и најчесто ќе го видите покрај името на јавните личности, фирми и брендови за да докажете дека тие стојат зад профилот, односно дека профилот е автентичен. Ова е одлично за корисници кои сакаат да прават разлика помеѓу вистински и лажни профили. Корисниците на платформите Инстаграм и Фејсбук можат да платат за верификација, односно сино знакче, објави матичната компанија Мета.

Неговата услуга Verified чини 11,99 долари месечно или 14,99 долари за корисниците на iPhone.

Екипата на единствениот естраден магазин Бекстејџ истражувааше токму на оваа тема , праша дел од нашите јавни личности: Дали со плаќање на верификација се изгуби смислата?

Во видеото подолу погледнете ги одговорите:

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.