Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Турска компанија произведе кафе од маслинки

Магазин

Турска компанија произведе кафе од маслинки

Турска компанија, која долго време се занимава со производство на производи од маслинки, ирзаботи кафе од маслинки и тоа без ферментација при ниска температура и со зачувување на полезните својства на плодот, јави Си-Ен-Ен Турк.

Напитокот е богат со антиоксиданти и олеуропеjн – елемент што помага во обновување на клетките.

– Новиот вид кафе е како лековит извор. Има убав вкус, како и многу лековити состојки, изјави директорот на компанијата.

Натаму, тој нагласи дека напивката нема никакви ограничувања околу возраста, односно дека може да ја пијат и децата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.