Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Детскиот парк во „Дежаву“ ги отвори вратите за најмалите (ФОТО)

Ви препорачуваме

Детскиот парк во „Дежаву“ ги отвори вратите за најмалите (ФОТО)

Познатиот „Dejavu Park” или како што скопјани го нарекуваат „Македонскиот мини Дизниленд“ во склоп на ресторанот Дежаву во T. Ц. Капитол, во скопската населба Аеродром, повторно ги отвори вратите за најмалите.

– „Среќата на дечињата е бесценета и затоа одлучивме драстично да ги намалиме цените на сите наши светски познати брендови со играчки, а воедно да организираме и редовни наградни игри. Забавното катче е на отворен простор, но ние приоритетно ги почитуваме сите мерки за заштита, како и константна дезинфекција на просторот на секој час.“ – велат од менаџментот на ланецот ресторани.

Паркот е отворен за сите посетители, секој ден од 10 до 23 часот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.