Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„ДЕЖАВУ“ ХИТ: Зоки Фаци и Лила Филиповска на сладолед диета

Ви препорачуваме

„ДЕЖАВУ“ ХИТ: Зоки Фаци и Лила Филиповска на сладолед диета

Може да се каже дека не постои личност во Скопје која не го пробала новиот сладолед со стевија кој се продава само во скопските ресторани „Дежаву“.

За популарноста на истиот говори и фактот што водителката Лила Филиповска и естрадниот новинар Зоки Фаци ова лето својата витка линија ја одржуваат токму со оваа сладолед диета.

Желбата за слаткото, велат тие, ја компензираат со сладоледот без шеќер, поточно со стевија, кој е наменет исклучиво за луѓе на кои шеќерот им е забранет, или сведен на минимум, како што се дијабетичари и спортисти.

Од „Дежаву“ велат дека овој сладолед го има исклучиво во нивниот ланец на ресторани, а неодамна добиле понуда истиот да се продава во Катар, Дубаи, САД и Канарските острови.

Сладоледот може да се купи во рестораните на „Дежаву“ во Лептокарија, Капитол мол, Рамстор, а наскоро и на Боемска улица.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.