Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

КОМПИР ДИЕТА: За три дена ослабнете 5 килограми!

Ви препорачуваме

КОМПИР ДИЕТА: За три дена ослабнете 5 килограми!

КОМПИР ДИЕТА: За три дена ослабнете 5 килограми!

Најпопуларната диета препорачана од многу ѕвезди од шоу бизнисот оваа година е диета чија главна состојка е компирот.

Оваа диета исто така вклучува јогурт со ниска содржина на маснотии, и ако ги следите упатствата, можете да изгубите до пет килограми за три дена.

Скробот кој го содржи компирот, покрај млечната киселина од јогуртот, му дава на телото доволно дневно внесување на калории, а скроб во комбинација со вода дава чувство на ситост.

Прв ден

Појадок: Еден варен компир без сол и една чаша јогурт.

Ручек: два варени компири без сол и една чаша јогурт.

Вечера: Две чаши јогурт.

Втор ден

Појадок: една чаша јогурт.

Ручек: два варени компири без сол и една чаша јогурт.

Вечера: Еден варен компир без сол и една чаша јогурт.

Трет ден

Појадок: Еден варен компир без сол.

Ручек: Еден варен компир без сол и една чаша јогурт.

Вечера: една чаша јогурт.

Многу важна работа е тоа што не смеете да ги замените варениот со пржен компир.

Готвениот компир содржи многу витамини и минерали, како и влакна кои го забрзуваат варењето, додека јогуртот го регулира дигестивниот систем, ги отстранува вишоците на вода и токсини од телото.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.