Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Конечно можеме да се пофалиме со домашен спортски бренд по светски стандарди

Ви препорачуваме

Конечно можеме да се пофалиме со домашен спортски бренд по светски стандарди

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Конечно можеме да се пофалиме со домашен спортски бренд по светски стандарди

HONEY BADGER е прв македонски спортски бренд кој е создаден да ги инспирира најхрабрите и најупорните. Станува збор за бренд кој е со 100% македонско производство и кој ги поместува предрасудите за македонските производи посебно во текстилната индустрија. Приказната за Honey Badger започнува во 2018 година, од страна на двајца млади и инспиративни луѓе, Антонио и Чеде Петрушевски. Создаден од 100% домашен капитал, водени од нивната љубов кон спортот и здравиот начин на живот, Honey Badger покрај бренд, има за цел да започне движење кое ќе ги обедини сите кои преферираат здрав, динамичен и спортски начин на живот и сакаат да носат спортска облека со врвен квалитет.

“Honey Badger e модерен бренд кој се труди да ги следи светските трендови со сопствен модел на онлајн трговија. Започнавме скромно, но нашите цели се големи. Визијата на тимот од HONEY BADGER е брендот да се изгради во успешна интернационална компанија која со своите иновации во производството на спортска опрема ќе предничи пред конкурентите во светот каде што спортскиот стил и здравиот начин на живот се повеќе е во тренд. Развиваме продукти со врвен квалитет кои ги следат нашите принципи: уникатнос, посветеност и страст“  – изјавија основачите на брендот. 

Името HONEY BADGER доаѓа од истоименото животно кое е синоним за бестрашност, пожртвуваност и храброст, кои всушност се посакуваните карактеристики на спортистите и луѓето кои што се занимаваат со спорт. 

Покрај спортска гардероба, македонскиот бренд Honey Badger има и сопствено производство на опрема за вежбање, а досега имаат создадено 3 основни справи за вежбање. Доказ за квалитетот кој што се крие позади брендот е соработката со неколку влијателни спортисти на македонската спортска сцена кои можете да ги погледнете на инстаграм профилот @honeybadger.mk. 

Како што кажавме погоре, целите на основачите се големи. И покрај тоа што се соочуваме со големи предизвици кои ни ги носи пандемијата, тие не застануваат и покажуваат како вистински се гради бренд. Оваа година ќе се отвори и првата физичка продавница која ќе биде и showroom каде што клубовите, спортистите, организаторите на трки како и сите рекреативци ќе може да  одберат материјал и боја по сопствен вкус со кој ќе се изработуваат дресови и репрезентаривна облека.

Еден од најбараните производи на брендот се нивните тренерки. Пред брзо време тие ги лансираа своите нови модели кои се веќе достапни за пред-нарачки на нивната онлајн продавница на https://www.honeybadger.mk/. Се што треба е само да ги резервирате и да ги очекувате на Вашата врата. Станува збор за тренерки од исклучително мек и квалитетен памучен материјал кои се достапни и за мажи и за жени. 

Honey Badger е една навистина инспиративна приказна која што ги поместува границите во спортскиот стил. Конечно можеме да се пофалиме дека и ние имаме домашен спортски бренд по светски стандарди, а неговото развивање допрва доаѓа. 

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.