Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонска празнична реклама која ги освои симпатиите на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Ви препорачуваме

Македонска празнична реклама која ги освои симпатиите на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Македонска празнична реклама која ги освои симпатиите на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Ниту едни новогодишни и божиќни празници не може официјално да започнат без да ги видиме празничните видео приказни на големите брендови.

И македонските брендови го следат овој светски тренд, па во духот на новогодишната еуфорија, оваа година својата приказна ја испраќа и познатата скопска пицерија Костарика.

Емотивно видео кое ќе го стопли вашето срце и ќе го разубави вашиот ден, оваа реклама воодушеви илјадници луѓе на социјалните мрежи, а веруваме дека ќе ве освои и вас.

Празниците се момент кога ги посакуваме најискрените желби – прво здравје, затоа што оваа година сфативме дека здравјето е најважно, потоа многу љубов – која ќе ни биде потребна после сите пропуштени прегратки во годината која ни минува и секако среќа – да ја поделиме со останатите за да биде насекаде околу нас!

Погледното го писмото до Дедо Мраз кое го испраќа пицерија Костарика:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.