Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СОВРШЕН ЛЕТЕН ДЕТОКС: Оваа напивка ќе ви го прочисти телото од токсини

Ви препорачуваме

СОВРШЕН ЛЕТЕН ДЕТОКС: Оваа напивка ќе ви го прочисти телото од токсини

СОВРШЕН ЛЕТЕН ДЕТОКС: Оваа напивка ќе ви го прочисти телото од токсини

Повеќето од нас во текот на карантинот уживавме во разни и честопати нездрави десерти. Сепак, дојде време да се излезе надвор, а многумина добија по некој килограм вишок.

Исто така, во нашиот организам неминовно се насобираат штетни материи кои доаѓаат од лошата исхрана, консумирањето алкохол, тутун, концентриран шеќер, од микроорганизми, како вируси и бактерии, но и како последица од загадената животна исхрана.

Токму затоа потребно е одвреме-навреме да му дадете одмор на телото од сите штетни агенси, да го прочистите и да ги зајакнете своите одбранбени механизми. Токму затоа, оваа освежувачка и вкусна детокс-напивка е идеална.

Сокот од морковите се преполни со бета каротен и витамин А, а покрај тоа и со витамин Б, К и калиум. Во комбинација со преостанатите супернамирници ќе добиете незаменлив детокс за целиот организам и за сите негови системи.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.