Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кој е актерот што и го освои срцето на Зелиш (Оја Унустаси)?

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Ви препорачуваме

Кој е актерот што и го освои срцето на Зелиш (Оја Унустаси)?

Оја Унустаси e центарот на вниманието како Зелиш во серијата „Срцето ми остана во Егејот“ на Дизи. Како Зелиш, таа се движи низ бурните води на љубовта, заплеткана со ликот Мустафа, нејзината поларна спротивност. Хемијата на екранот е неспорна, но кој навистина го освоил срцето на Зелиш во реалниот живот?

Талентираната актерка e родена во Истанбул во 1988 година и го заврши своето високо образование на Универзитетот за ликовни уметности „Мимар Синан“. Има глумено во многу турски серии и без разлика на нејзината улога, таа секогаш го краси екранот со своите изведби. Зелиш и Мустафа се омилениот пар на многу гледачи на серијата „Срцето ми остана во Егејот“ на Дизи. Се започнува кога нејзината баба, Нене Ираз, им испраќа писмо што го менува текот на животот на нивниот живот. Живеејќи во Истанбул, оваа двојка е повикана од Нене Ираз, која има уште два месеци живот и инсистира Зелиш и Мустафа да се венчаат еден со друг за да се стекнат со нејзиното наследство. И покрај нивните спротивставени личности, наследството од 40 милиони турски лири станува премногу тешко да се одолее. Серијата стана вистинска сензација, вовлекувајќи ја публиката во свет на неизвесност, романса и неочекувани пресврти.

И покрај нејзината хемија на екранот со актерот Алпер Салдиран (Мустафа), сепак нејзиното срце вистински го освои некој друг. По кратко време од нивното запознавање, Оја се впушти во вистинска љубовна приказна со нејзиниот колега Ахмет Тансу Ташанлар. Нивната свадба беше како од бајките со прекрасна церемонија.

Приказната на Зелиш и Мустафа е подеднакво маѓепсувачка и можете да ја следите секој ден во серијата „Срцето ми остана во Егејот“ од 18:15 на Дизи.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.