Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вкусот на Малешевијата во Скопје – отворен ресторанот „Малеш”

Ви препорачуваме

Вкусот на Малешевијата во Скопје – отворен ресторанот „Малеш”

Вкусот на Малешевијата во Скопје – отворен ресторанот „Малеш”

Новоотворениот ресторан „Малеш“ по само неколку дена од отворањето, предизвика големо внимание меѓу скопјани кои се воодушевни од специјалитетите на вкусната традиционална храна директно од Малешевијата.

Овде може да пробате традиционална македонска кујна, со готвачи кои доаѓаат од беровскиот крај, па така традиционалната малешевска тава, плескавицата, селското месо, беровското сирење и компирот се приготвуваат по рецепти стари илјадници години.

Ресторанот „Малеш“ се наоѓа во срцето на Скопје, поточно веднаш карши Еуростандард банка, а работи секој ден од 08 до 1 часот по полноќ.

This slideshow requires JavaScript.

Ви препорачуваме да го посетите и да ја пробате највкусна тоа храна во градот!

Контакт телефон за резервации 02-3110052

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.