fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Виена подготвена за дочекот на Нова година

Магазин

Виена подготвена за дочекот на Нова година

Виена за дочекот на Новата година подготви голем број содржини за сите нејзини граѓани и за гостите од другите земји..

Главен хит ќе биде „Новогодишната патека“ во центарот на градот, потоа свечениот новогодишен бал во Хофбург, како и новогодишниот концерт на Виенската филхармонија во Златната сала Музикферајн.

Спектакуларни изложби, многу случувања, концерти, опери и оперети како и мјузиклите „Мери Попинс“ и „Моцарт“ исто така се на богатата програма.

Програмата ја надополнува и новогодишната вечер пред Замокот Шенбрун и новогодишното село на Плоштадот Марија Терезија.

На денот на дочекот центарот на Виена се претвора во огромен простор за забава и тогаш од 14 часот до два часот по полноќ „Новогодишната патека“ служи пунч и кулинарски специјалитети. На полноќ ќе биде организиран голем огномент на платото пред Градското собрание и во Пратер, а Новата година ќе ја поздрави големото ѕвоно на Катедралата Св. Стефан и дунавскиот валцер.

Единствена атмосфера за дочекот на Нова година ќе доживеете и на крстарењата по Дунав, како и со ексклузивното возење со монархискиот воз на царот Франц Јозеф Први „Majestic Imperator“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.