fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вистинскиот начин за јадење на чоколадата „Тоблероне“ (ВИДЕО)

Магазин

Вистинскиот начин за јадење на чоколадата „Тоблероне“ (ВИДЕО)

Според љубителите на чоколадата, „Тоблероне“ претставува вистинска класика во чоколадниот свет. 

Триаголниците на „Тоблероне“, и помалите и поголемите, веќе долго време „ги освојуваат“ незаситните непца, но сите кои го пробале ќе прознаат дека воопшто не е лесно да се скрши парче од чоколадата, без барем малку од него да ви се залепи на прстите.

И додека пробувате да најдете иделен начин за кршење на „Тоблеронето“, на интернет се објави видео од еден корисник на Јутуб, кое покажува како да го сторите тоа на поелегантен начин.

Само треба да го скршите парчето во спротивна насока. Погледнете како:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.