Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Хрватска за неисчистено возило од снег следува казна од околу 100 евра

Занимливости

Во Хрватска за неисчистено возило од снег следува казна од околу 100 евра

Голем дел од Хрватска осамна денеска под снег што ќе паѓа и во текот на денот, а граѓаните се предупредени дека кој нема да го исчисти снегот од возилото ќе добие казна од 700 куни (околу 100 евра).

Освен што мора да имаат зимска опрема, возачите според Законот за безбедност на сообраќајот, се должни и да го исчистат својот автомобил од снегот.

На тие што нема да го направат тоа им се заканува казна од 700 куни ако управуваат возило на кое има снег и мраз.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.