Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВО СЕЗОНА НА ГРИП: Три видови намирници што помагаат во борбата против грипот

Магазин

ВО СЕЗОНА НА ГРИП: Три видови намирници што помагаат во борбата против грипот

Постојат намирници што може да ги користиме во исхраната, а при тоа да бидат превенција за грипот. 

Тоа најпрво се лукот и кромидот што содржат моќни антивирусни состојки.

Ако ги почувствувате првите симптоми на грип, повеќепати во текот на денот додадете свеж лук или кромид во оброците.

Шумското овошје исто така го зајакнува имунитетот и помага во борбата против вирусот, а тука се и зачините како куркумата, каранфилчето, циметот, ѓумбирот и анасонот што се добро познати по нивните антивирусни својства.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.