Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЕМОТИВНО ВИДЕО: Мама Фелиција и бебе Дина ќе ви го стопат срцето! (ВИДЕО)

Занимливости

ЕМОТИВНО ВИДЕО: Мама Фелиција и бебе Дина ќе ви го стопат срцето! (ВИДЕО)

Откако минатиот месец скопската зоолошка градина стана дом на ново бебе алпака, малата Дина и мама Фелиција станаа своевиден хит за посетителите.

На Фејсбук профилот на зоолошката споделија и видео од Фелиција и малата Дина.

„Првото скопско бебе алпака утре полни 14 дена, а веќе активно, се дружи со другите алпаки и ужива да биде со мама Фелиција“, стои во описот на објавата.

Видеото, пак, дефинитивно ќе ви го разубави денот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.