Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ИНТЕРЕСНО ХОБИ НА КРИСТИЈАН СТАНКОВСКИ: Kартонски знаци кои ќе ве насмеат до солзи (ФОТО)

Занимливости

ИНТЕРЕСНО ХОБИ НА КРИСТИЈАН СТАНКОВСКИ: Kартонски знаци кои ќе ве насмеат до солзи (ФОТО)

Лекот за тагата, стресот, секојдневните проблеми отсекогаш била насмевката.

И за да се опуштиме по напорен ден, не ни е потребно многу, доволно е само да ја погледнеме вистинската содржина и батериите се полни. „Бомба“ има токму таква содржина за сите вас. 29-годишниот Кристијан Станковски од Скопје, Аеродром својот Инстаграм профил го искористи за да шири шеги и смеа, во кои сите можеме да се пронајдеме.

Кристијан со прекар „Бомба“ има свој веб-сајт за организирање на свадби и секаков вид прослави, така што идејата со картонските знаци му доаѓа како хоби во овој хаотичен период.

Кристијан вели дека почитува добро ладно пиво, а ние ги почитуваме неговите знаци. За да дознаете повеќе за „Бомба“ заследете го на Инстаграм, а прочитајте и што ни кажа за себе и овој мал „проект“.

Што те инспирираше да започнеш да пишуваш картонски знаци?

„Профилот dudewithsign беше инспирацијата, а исто така и профилот bratsakartonom ми беше голема поддршка. Идеите доаѓаат од актуелните работи што се случуваат во нашава земја и глупостите што ги прават нашите политичари. Нека продолжат така барем да има нешто да нѐ насмее во ова сивило. Исто да не заборавам имам и еден другар што има многу добри идеи, со негова идеја и почна сето ова.“

Која порака сакаш да ја пренесеш преку знаците?

„Па само реалноста, тоа се картони кои ја зборуваат вистината што сите ја знаеме ама си молчиме и си шепотиме меѓу себе.“

This slideshow requires JavaScript.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.