Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Симпсонови го предвиделе и коронавирусот (ВИДЕО)

Занимливости

Симпсонови го предвиделе и коронавирусот (ВИДЕО)

Симпсонови го предвиделе и коронавирусот (ВИДЕО)

Фановите на Симсонови веруваат дека долгогодишната анимирана серија го предупредила светот за коронавирусот уште пред повеќе од 2 децении.

Како доказ ја наведуваат епизодата од 1993 година во која е опишан вирус наречен Осака Флу кој се шири низ Спрингфилд, откако жителите нарачале блендери од Јапонија.

Во епизодата еден од работниците кој ги пакувал блендерите во кутии во Јапонија, се разболел и случајно го пратил вирусот во САД.

Иако вирусот дошол од Јапонија наместо од кинескиот град Вухан, фановите на Симсонови го „запалија“ Твитер со реакции. „Симсонови повторно успеаа“, е само еден од коментарите за серијата која често има точни пророштва.

Фановите исто така веруваат дека Симсонови ја предвиделе минатогодишната борба на Џошуа и Руиз, „Игра на тронови“ и многу останати…

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.