Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Водителката на Евровизија откри дека е позитивна на коронавирус откако и се слошило за време на финалето

Сцена

Водителката на Евровизија откри дека е позитивна на коронавирус откако и се слошило за време на финалето

Водителката на овогодинешниот избор за песна на Евровизија во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини (48), откри дека е позитивна на Ковид-19 и всушност поради тоа и се слошило за време на преносот во живо на финалето во саботата вечер.

-Да, нешто навистина не беше во ред. Од саботата не се чувствувам добро. Мислев дека тоа е предизвикано од насобран замор, но не било така. Само што дознав дека сум позитивна на коронавирус, поради што сум изолирана и не можам да патувам – напиша таа и додаде дека поради тоа нема да може да учествува на концертот Amor a la Música на Флорида.

Паузини ја водеше Евровизија со Алесандро Кателан (42) и пејачот Мика (38), а за време на гласањето одеднаш исчезна, а подоцна на социјалните мрежи објави дека и е лошо од стрес.

Здравствени проблеми почувствувала во финалната емисија во саботата, а не била во програмата неколку минути бидејќи за малку ќе се онесвестила поради падот на крвниот притисок.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.