Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СРЕД НАТПРЕВАР НА „ВИМБЛДОН“: Аплауз и овации за професорката која ја разви вакцината „Астразенека“ (ВИДЕО)

Занимливости

СРЕД НАТПРЕВАР НА „ВИМБЛДОН“: Аплауз и овации за професорката која ја разви вакцината „Астразенека“ (ВИДЕО)

СРЕД НАТПРЕВАР НА „ВИМБЛДОН“: Аплауз и овации за професорката која ја разви вакцината „Астразенека“ (ВИДЕО)

За време на натпреварот од турнирот во тенис Вимблдон, кој денеска се одржа во Лондон, присутните гости одадоа почит на професорката која е главниот виновник за пронаоѓањето на вакцината АстраЗенека, Сара Гилберт, професорка од Универзитетот Оксфорд.

Имено, еминентната професорка била присутна во Кралската ложа на централниот терен пред мечот на Новак Ѓоковиќ и Џејк Дрејпер, а откако спикерот тоа и јавно го соопштил, публиката и оддала почит со едноминутен аплауз и овации.

Минатата година Вимблдон не се одржа поради пандемијата на коронавирус.

Ѓоковиќ победи со 4:6, 6:1, 6:2, 6:2 на мечот од првото коло.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.