Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Забавниот парк „Мега“ останува во Скопје до 1 јули (ГАЛЕРИЈА)

Занимливости

Забавниот парк „Мега“ останува во Скопје до 1 јули (ГАЛЕРИЈА)

Забавниот парк „Мега“ останува во Скопје до 1 јули (ГАЛЕРИЈА)

Адреналинскиот забавен парк „Мега“ е главна атракција за децата, но и за возрасните. Отворен од понеделник до недела, секојдневно привлекува посетители од целиот град, а за викенди и од целата држава.

Поради големата посетеност и позитивните реакции, паркот „Мега“ во Скопје ќе остане до крајот на јуни. Влезот е бесплатен, а користењето на реквизитите и адреналинските возења чинат од 50 до 200 денари. Паркот со адреналински атракции се наоѓа на „Илинденска“, веднаш до СЦ „Борис Трајковски“.

Најатрактивни возења за посетителите се „Enterprise”, „Star Tower”, „Vortex”, „Kamikaze”, „Pop Stars” и „Break Dance”- сите со високо ниво на адреналин.

Сите реквизити се лиценцирани, со што се гарантира нивната безбедност.

This slideshow requires JavaScript.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.