Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Финалето на „Игра на престоли“ го гледале рекордни 19,3 милиони луѓе

Занимливости

Финалето на „Игра на престоли“ го гледале рекордни 19,3 милиони луѓе

Финалето на „Игра на престоли“ го гледале рекордни 19,3 милиони луѓе

Последната епизода на „Игра на престоли“ викендов ја гледале 19,3 милиони луѓе, што е за речиси еден милион повеќе од рекордот поставен минатата недела.

Воедно, ова е и апсолутен рекорд за продукциската куќа ХБО.

Достигнувањето на завчерашната епизода е за 250 отсто поголемо од финалето на првата сезона, којашто имаше гледаност од 774.000 приклучени приемници.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.