Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Апликации за подобра интернет врска

Интернет

Апликации за подобра интернет врска

Кога ви треба брз интернет, а конекцијата на смартфонот е слаба, корисно е при рака да имате некои од овие апликации за Андроид.

Google Go е верзија на добро познатата апликација на Гугл, прилагодена за Андроид оперативниот систем. Смарт-програмата има вградено гласовно управување и избор на јазик.

Datally е алатка за следење и уредување податоци, поддржан од вештачка интелигенција. Овозможува и блокирање апликации и сервиси кои ви ги „крадат” податоците, како и приказ на најблиските ви-фи мрежи.

Opera Max е бесплатна услуга што ни помага за намалување на трошењето интернет.

Facebook Lite служи за стриминг во живо, како и управување со групи и страници.

Messenger Lite ги блокира рекламите, чет-ботовите и опцијата Сторис, за „побезгрижен“ чет.

YouTube Go е апликација за побрзо симнување и споделување видеа.

NetGuard е апликација за Фајрвол што нуди целосен преглед на тоа кои апликации трошат најмногу интернет.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.