fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

АВАНТУРА ВО 360 СТЕПЕНИ: Обиколка на Арктикот од дома (ВИДЕО)

Маркетинг

Creative

АВАНТУРА ВО 360 СТЕПЕНИ: Обиколка на Арктикот од дома (ВИДЕО)

По повеќегодишните рекордно високи температури на Земјата, мразот на Арктикот почна нагласено да се топи.

Изминатово лето арктичкиот Северозападен премин остана без мраз, со што на бродовите им се даде шанса да крстосуваат по едно од најодалечените места на светот.

Магазинот „Гардијан“, меѓутоа, дојде до еколошки поприфатлива идеја -виртуелна тура по Арктикот на која и Вие ќе можете да и се приклучите и да станете сведок на негативните последици од човековото однесување на Земјата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Creative

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.