Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Биткоинот ја надмина вредноста од 12.000 долари

Наука

Биткоинот ја надмина вредноста од 12.000 долари

Неверојатен скок на виртуелната валута во последните 24 часа!

Виртуелната валута која го освојува светот, биткоинот, поскапе за 4,7% и со тоа за првпат во историјата го надмина прагот од 12 000 долари.

Па така, на денешната берза еден биткоин чини неверојатно 12.032 долари!

Претходно биткоинот се тргуваше со вредност од 11 850 долари, што повторно беше рекорд на чинење на оваа валута.

Вчера биткоинот се врати под прагот од 11 000 долари, откако во неделата го достигна историскиот максимум од 11 800 долари во однос под 1000 долари во почетокот на годината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Наука

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.