Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дојче Телеком во Топ 10 највредни брендови во светот, преземајќи го првото место во телекомуникациската индустрија

Creative

Дојче Телеком во Топ 10 највредни брендови во светот, преземајќи го првото место во телекомуникациската индустрија

Според студијата „Brand Finance Global 500“, Дојче Телеком се позиционираше како деветти највреден бренд во светот, со раст од 17% во однос на претходната година.

За првпат, компанијата стана највредниот телекомуникациски бренд, надминувајќи ги Verizon и AT&T. Овој успех се припишува на големата вредност на брендот, која достигна 73,3 милијарди долари, и инвестициите во квалитетот на мрежата и корисничките услуги.

Високото корисничко задоволство и стратегијата за бренд направија Дојче Телеком да биде еден од глобалните лидери во индустријата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Creative

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.