Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Дејталај“ апликација што открива што во смартфонот троши најмногу интернет (ВИДЕО)

Мобилни

„Дејталај“ апликација што открива што во смартфонот троши најмногу интернет (ВИДЕО)

Гугл ја претстави својата апликација „Дејталај“, што ќе Ви кажува кои програми на Вашиот смартфон трошат најмногу интернет.

Програмата ќе може да им покаже на корисниците кои апликации во телефонот црпат најмногу податоци и да предлага Ви-Фи мрежи во близина. Има и опција за прекинување на преност на податоци за одредена прогама.

„Дејталај“ е дел од инцијативата „Наредните милијарда корисници“ на Гугл, која има за цел ограничување на непотребниот интернет сообраќај.

Самата апликација ќе зафаќа само шест мегабајти простор во телефонот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.