Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најмоќниот „V12“ мотор во историјата на Ламборџини: Новиот модел со 1015 коњски сили (ВИДЕО)

Creative

Најмоќниот „V12“ мотор во историјата на Ламборџини: Новиот модел со 1015 коњски сили (ВИДЕО)

Ламборџини го претстави најмоќниот модел во својата историја, но не и најеколошкиот автомобил.

Новото „Laborghini“ е плаг-ин хибрид, но е очигледно дека овој модел не е создаден земајќи го предвид еколошкиот аспект. Струјата е тука за дополнително да го разгори огнот на „B12“ монструмот и да ја заокружи понудата на повеќе од илјада коњски сили.

Овој модел располага со 1015 коњски сили, од кои бензинскиот мотор дава 825 коњски сили и 725 Nm.

Погледнете го видеото за да видите како звучи новиот „Laborghini“.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Creative

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.