Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Денеска се одбележува Денот на социјалните медиуми

Интернет

Денеска се одбележува Денот на социјалните медиуми

Интернет заедницата во Македонија денеска четврти пат ќе го одбележи Денот на социјалните медиуми. 

Целта е да придонесат кон афирмирање на употребата на социјалните медиуми, а според програмата ќе говорат активни твитерџии, граѓански активисти и претприемачи кои ќе ги споделат своите знаења и позитивни искуства од своите кампањи.

Денот на социјалните медиуми во Македонија се одбележува секоја година на крајот на јуни во сите поголеми градови.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.