Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Со низа активности Крушево ќе го одбележи роденденот на Тоше Проески

МК Сцена

Со низа активности Крушево ќе го одбележи роденденот на Тоше Проески

Крушево, родното место на Тоше Проески, се подготвува за 25 јануари – одбележување на роденденот на прерано починатиот пејач.

Подготовките за обележувањето вклучуваат различни настани, почнувајќи од хуманитарна крводарителска акција до хуманитарно-продажна ликовна изложба со дела на Светлана Зуламоска. Целиот ден е посветен на различни активности што ги спојуваат обожавателите на Тоше и ги потсеќаат на неговото музичко наследство.

Серијата на настани завршува со претставување на документарниот филм на Катарина Миловановиќ, кој го истражува животот и делото на Тоше Проески. Преку овие активности, обожавателите на Тоше го одбележуваат 43-тиот роденден на покојниот пејач, продолжувајќи го да го слават и чуваат неговото наследство.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.