fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Гугл автоматски ќе го подесува пребарувањето по локацијата на корисникот

Маркетинг

Интернет

Гугл автоматски ќе го подесува пребарувањето по локацијата на корисникот

Гугл ја елиминираше разликата кај своите домејни за земјите од каде се врши пребарувањето. Сега, без обѕир како корисникот пребарува (дали преку домејнот за одредена држава или преку google.com), ќе добие резултати засновани на локацијата каде што тој моментно се наоѓа.

Тие локализирани резултати ќе се појавуваат, како на мобилните уреди, така и на десктоп платформите. Доколку погледнете во долната лева страна на уредот, ќе видите во која земја Гугл Ве пронашол. И, тоа ќе се менува зависно од тоа каде се движите.

Корисникот ќе може и да ја промени локацијата преку делот „Поставки“, во „Риџнс фор Срч Резалтс” секцијата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.