Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

И Барак Обама отвори профил на Фејсбук

Интернет

И Барак Обама отвори профил на Фејсбук

Американскиот претседател Барак Обама отвори личен профил на Фејсбук, а страницата во првите три часа од активирањето имаше 200.000 „лајкови“.

Ова е уште еден потег на Белата куќа во обид да ги шири своите пораки преку социјалните мрежи. Обама од многу одамна има профил на Твитер, политичката кампања ја водеше преку Фејсбук. Сепак, целта на овој профил е Обама да се прикаже „како обично момче“.

Во „поздравниот“ видео пост, Обама на посетителите им го покажува дворот на Белата куќа, наведувајќи дека често гледа лисици и други, како што се изрази, суштества.

Обама ја искористи можноста да испрати порака за климатските промени, пред самитот во Париз кон крајот на месецот.

– Здраво, Фејсбук! Конечно имам личен профил. Се надевам дека на ова ќе гледате како на место каде можете сериозно да разговарате за најважните прашања со кои нашата земја се соочува, како место каде директно од мене можете да слушнете некои работи и да ги споделите сопствените размислувања и приказни, наведе Обама во поздравната порака.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.