fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Летниот распуст заврши: Почнува учебната година за основците и средношколците

Маркетинг

Наука

Летниот распуст заврши: Почнува учебната година за основците и средношколците

За околу 275.000 основци и средношколци од денеска почнува новата 2015/2016 година. Првпат во училишните клупи ќе седнат и околу 20.000 првачиња.

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми по повод отпочнувањето на учебната година ќе го посети Основното училиште „Пашко Васа“ во с. Групчин, општина Желино. 

Инаку, од вкупниот број ученици во земјата, околу 190.000 се основци и околу 85.000 средношколци.

Во Македонија има 105 средни и 337 основни училишта

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Наука

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.