fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мистериозна порака со арапски букви ќе го „сруши“ вашиот iPhone

Мобилни

Мистериозна порака со арапски букви ќе го „сруши“ вашиот iPhone

На социјалните медиуми се појавија повеќе корисници на iPhone кои објавуваат дека мистериозен баг во СМС пораките го руши оперативниот систем.

Веќе неколку корисници на Reddit и Twitter објавуваат дека пораката е испраќана наоколу со цел да ги нервира луѓето. „Verge“ објавува дека трикот работи без разлика на тоа од каков уред е испратено и без разлика дали е Windowds phone, Android или самиот iPhone.

Пораката се состои од пораки кои вклучуваат латинични и арапски букви.

Reddit-640x133[1]

– „Свесни сме за проблемот предизвикан од одредени серии на „unicode“ карактери и се обидуваме да го создадеме решение во софтверското ажурирање“, велат од Apple.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.