fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Инстаграм“ воведе нова опција „Хајлајтс“

Маркетинг

Мобилни

„Инстаграм“ воведе нова опција „Хајлајтс“

Апликацијата за размена на фотографии и видео содржини „Инстаграм“ воведе нова опција „Хајлајтс“, која овозможува корисниците да имаат увид во позначајните објави што ги пропушиле додека биле исклучени од мрежата. 

Инстаграм на корисниците во својата веб изведба им испраќа мејл компилација со најпопуларните објави на мрежата додека тие биле исклучени.

Корисниците на Инстаграм, исто како и на Твитер, поради големиот број објави ретко успеваат да имаат целосен преглед на објавените содржини од останатите кроисници додека се пријавени. Со новата опција се нуди решение за тоа.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.