fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Виндоус 10 официјално пристигнува на 29 јули годинава

Маркетинг

Наука

Виндоус 10 официјално пристигнува на 29 јули годинава

Компанијата Мајкрософт соопшти дека новиот оперативен систем Виндоус 10 ќе биде достапен од 29 јули во 190 земји во светот како бесплатна надградба за корисниците на Виндоус 7 и Виндоус 8.1.

Новиот оперативен систем е настанат со помош на четири милиони луѓе од целиот свет и претставува почеток на нова ера на лична технологија.

Од 29 јули корисниците ќе имаат една година да ја искористат предноста за бесплатно преминување на новата верзија. Откако Виндоус уредот ќе биде прилагоден на Виндоус 10, Мајкрософт ќе продолжи со бесплатно ажурирање додека постои поддршка за тој уред.

Новиот Виндоус 10 има голем број иновативни карактеристики, но истовремено го враќа и Старт менито. Според Мајкрософт новиот Виндоус е поперсонален, позабавен и попродуктивен систем.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Наука

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.