Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Huawei Next-Image Awards: Придружи се на над 20 илјади ентузијасти во мобилна фотографија од Европа

Мобилни

Huawei Next-Image Awards: Придружи се на над 20 илјади ентузијасти во мобилна фотографија од Европа

Ветувачка насмевка, магично зајдисонце или шармот на градот навечер. Ако сакате да фотографирате или снимате такви уникатни моменти, придружете се на над 20 илјади европски љубители на мобилна фотографија кои веќе ги доставиле своите фотографии и видеа на Huawei Next-Image Awards 2020.

Бидете препознаени од светски познатите членови на жирито, покажете им ги вашите импресивни фотографски вештини и станете најдобар од најдобрите!

Уникатноста на фотографиите лежи во фактот дека тие покажуваат индивидуална перспектива за согледување на реалноста. Леќите на камерата се призма која ни овозможува да го покажеме светот околу нас на персонализиран и единствен начин. Секој фотограф има свој стил и техника на фотографирање. Но, она што сите тие имаат заедничко е страст кон естетиката и убавината. Целта на Huawei Next-Image Awards 2020 е да создаде заедница на љубители на мобилна фотографија и да го открие нивниот талент пред глобалната јавност.

Реализирајте ги вашите соништа и доставете ги вашите уметнички дела на натпреварот. На глобално ниво се доставени над 600.000 дела. Запомнете дека делата се прифаќаат до 18 часот по средноевропско време, на 31 јули! Направете уникатна фотографија или видео и натпреварувајте се со учесниците од други земји.

Покрај тоа, секој учесник може да ги добие следниве награди:

Гранд-При: Фотограф на годината (3 победници)
10,000 долари
HUAWEI P40 Pro (8GB+256GB, рандом боја)
Електронски сертификат

Победници во категорија (15 победници)
1,000 долари
HUAWEI P40 Pro (8GB+256GB, рандом боја)
Електронски сертификат

Второ место (50 победници)
HUAWEI P40 Pro (8GB+256GB, рандом боја)
Електронски сертификат

Почесни споменувања (5 победници)
HUAWEI P40 Pro (8GB+256GB, рандом боја)
Електронски сертификат

За повеќе информации за HUAWEI NEXT-IMAGE 2020 и како да учествувате, посетете ја веб страната на натпреварот – https://gallery.consumer.HUAWEI.com

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.