Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Искористи го летото до крај и забавувај се максимално со Galaxy Z Fold5!

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Мобилни

Искористи го летото до крај и забавувај се максимално со Galaxy Z Fold5!

И овој септември го дочекуваме со температури како во пик на летото, но и покрај тоа, календарски ни останува уште малку од најтоплото годишно време, кое воедно секогаш е исполнето со најмногу забава, најлуди авантури, журки  и моменти за паметење. А постои ли подобар начин тие моменти да се овековечат некаде освен во твојот телефон како дигитални записи? Не постои, и токму затоа тука е новиот Samsung телефон на преклоп Galaxy Z Fold5 кој може да биде мултинаменски уред за каква и забава да одбереш. 

Зошто токму овој модел е нај-телефон за забава?

Да започнеме можеби од најглавната карактеристика за оваа намена, а тоа е големиот екран.  Телефонот на преклоп Galaxy Z Fold5,  кога е отворен ти овозможува главен екран од 7,6 инчи. Фолд моделите секогаш биле карактеристични по тоа што кога се користат отворени, величината на екранот се дуплира и така добиваш уред во величина на твојот таблет. Овој најнов модел на Galaxy Z Fold5 по својот дизајн и изработка е врв помеѓу Foldables телефоните на  Samsung, бидејќи доаѓа со подобрени карактеристики на тежина од само 253 грама и дебелина на телефонот од 13,4 мм., со нова шарка со двојна шина за илјадници пати да можеш да го отвараш и затвараш при што линијата каде што се преклопува нема ни да ја забележиш, и уште повеќе зајакнат со алуминиумска рамка која дополнително го штити од оштетувања. 

Отвори го твојот  Galaxy Z Fold5 и започни со непречено гледање на твоите омилени серии, филмови, спортски и други содржини на Netflix, Youtube или било која друга платформа. Ако гледаш надвор на дневна светлина, квалитетот на приказот кој го оввозможува екранот нема да се намали, туку ќе се чувстваш како да си во центарот на акцијата благодарение на екранот кој емитува до 1750 нити светлина. Твоето мини-кино буквално си го имаш во џеб со новиот Galaxy Z Fold5. 

Ако пак си од оние кои играат игри на својот телефон, подготви се Galaxy Z Fold5 да го подигне твоето гејмерско доживување на едно сосема ново ниво кое ќе те фасцинира благодарение на најголемиот екран на Galaxy паметните телефони и мобилната платформа Snapdragon® 8 Gen 2 за Galaxy,  која ја подобрува графиката и користи вештачка интелигенција за да овозможи динамично играње и функционалност со повеќе игри. И слободно можеш да тераш маратонски, бидејќи огромниот систем со двојна батерија заедно со подобрениот процесор кој ефикасно го приспособува трошењето на батеријата спорец твоите навики, нема да те изневерат. 

Забавувај се со камерите и креирај содржини 

Сакаш да правиш добри фотографии, селфи фотки, видео снимки, и потоа да ги едитираш и прилагодуваш како што сакаш? За тоа ќе се погрижи подобрениот систем на камери кој го сочинуваат 10 MP телефото камера со 3х оптички зум,  12 MP ултраширока камера, 10 MP камера на надворешниот екран, 4 MP камера под екранот и 50 MP широкоаголната камера, кои  на два широки екрани ќе го претворат твојот телефон  во комплетно мобилно студио со 30х space zoom, давајќи ти можности да сликаш, снимаш, преснимуваш, зумираш или пак уредуваш на едно сосема ново ниво на креативна слобода. Не го заборавај и потенкиот и покомпактен дизајн на пенкалото S Pen Fold Edition кое е осмислено уште повеќе да ја поттикне твојата имагинација и секогаш и во било кое време да можеш да си пишуваш и црташ на твојот телефон. 

Нема дилема дека новиот Galaxy Z Fold5 е најдобриот избор за тебе, ако бараш телефон со дупли екран, кој ќе ги задоволи твоите апетити, пред се за забава и уживање во искуството со твојот мобилен телефон. 

Освен Galaxy Z Fold5, во линијата најнови телефони на прекоп од Samsung спаѓа и Galaxy Z Flip5 уредот, кој пак плени со своите иновации на надворедшниот екран кога е затворен. Покрај телефоните на преклоп, другите нови уреди од серијата Galaxy кои можат да ти понудат бројни придобивки се најновите модели на паметни рачни часовници Galaxy Watch6 и Galaxy Watch6 Classic со подобрени перформаси за следење на твоите спортски активности, одржување здрав начин на живот и здрав сон,  како и новата Galaxy серија таблети – Galaxy Tab S9Galaxy Tab S9+ и  Galaxy Tab S9 Ultra како одлични уреди кои можат да ти бидат замена за лаптопот, особено ако  секојдневието ти налага постојано да бидеш во движење. И не заборавај – сите овие уреди меѓусебно можеш лесно да ги поврзеш еден со друг, така да на пример, забавата од екранот на твојот телефон веднаш можеш со еден допир да ја префрлиш на твојот таблет и веднаш да продолжиш каде што застана.

Повеќе информации за сите нови производи од серијата Galaxy прочитајте на:

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-flip5/

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-fold5/

https://www.samsung.com/mk/watches/galaxy-watch/galaxy-watch6-40mm-gold-bt-sm-r930nzeaeuc/

https://www.samsung.com/mk/watches/galaxy-watch/galaxy-watch6-classic-43mm-silver-bt-sm-r950nzsaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-wi-fi-graphite-128gb-sm-x710nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-plus-wi-fi-graphite-256gb-sm-x810nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-ultra-wi-fi-graphite-256gb-sm-x910nzaaeuc/

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.