Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Се откриваат новости за новиот iPhone 15: Нови сензори на камерата и подобрувања во контролите

Мобилни

Се откриваат новости за новиот iPhone 15: Нови сензори на камерата и подобрувања во контролите

Пред само неколку месеци беше претставен iPhone 14, но веќе на големо се зборува за следниот модел, iPhone 15, кој се очекува да биде претставен официјално оваа есен.

Новите рендери од телефонот ги откриваат новите детали, вклучувајќи ја и рамката изработена од титаниум со заоблени рабови, која ќе ги задоволи желбите на корисниците за исклучување на острите рабови.

Подобрувања на камерата се очекуваат со iPhone 15 Pro, со поголеми сензори на задната страна и подебел остров на камерата. Други карактеристики вклучуваат USB-C порти и хаптични копчиња за контрола на звукот, како и дебелина на рамките од само 1,55 мм од сите страни, што е значително помала дебелина во споредба со претходниот модел.

Конечно, iPhone 15 ќе има димензии од 146,47 x 70,46 x 8,24 мм, што го прави помал од iPhone 14 Pro, додека стаклото на екранот ќе биде суптилно закривено кон титаниумската рамка.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.