Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Новиот „АјФон“ ќе чини помалку од 500 долари

Мобилни

Новиот „АјФон“ ќе чини помалку од 500 долари

Епл“ планира  идната година да лансира нов четириинчен телефон „АјФон“. 

Веќе слушнавме многу за „малиот АјФон‟, а сега аналитичарите од „КГИ Секјуритис“ даваат повеќе информации за неговите спецификации.

Наводно новиот 4-инчен телефон „АјФон“ ќе влезе во масовно производство во првиот квартал идната година, па така може да биде објавен пред моделите „АјФон 7“ и „АјФон 7+“, кои најверојатно ќе стигнат во септември идната година.

Аналитичарите исто така предвидуваат дека „Епл“ ќе го продава четириинчниот „АјФон“ по цена од 400 до 500 долари, а се претпоставува дека цената од 400 долари ќе биде за моделот со 16 гигабајти.

Претстојниот компактен „АјФон“ ќе биде направен од метал, ќе има А9 чип сет како и NFC за да го поддржи системот за плаќање „Епл Пеј“.

Што се однесува до камерата, се очекува сензор од 8 мегапиксели од задната страна.

Се очекува „Епл“ да испорача 20 милиони четириинчни телефони АјФон до крајот на идната година.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.