Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Робот-куче танцуваше во ритмот на „Uptown Funk“ (ВИДЕО)

Sci-fi

Робот-куче танцуваше во ритмот на „Uptown Funk“ (ВИДЕО)

Робот-куче Спот ги манифестираше своите танцувачки способности во ритмот на песната „Uptown Funk“.

Творец на Спот е компанијата „Бостон Дајнамикс“, која е еден од пионерите во производството на роботи.

Покрај своите танцувачки вештини, на презентацијата Спот ги покажа и своите способности да совладува препреки.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Sci-fi

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.