Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ChatGPT сега може да пребарува на Интернет

Технологија

ChatGPT сега може да пребарува на Интернет

ChatGPT, паметниот интернет чат-бот кој комуницира со корисниците, добива нова карактеристика за пребарување на Интернет. OpenAI, компанијата зад ChatGPT, додаде нов додаток кој овозможува на ChatGPT да пребарува веб-податоци во одредени ситуации.

Досега, ChatGPT немаше вградена можност за пребарување на Интернет, што го ограничуваше во неговата употребливост. Сепак, новиот приклучок  овозможува на ChatGPT да пристапува до веб-податоци, вклучително и API за пребарување на Bing.

Додатокот е достапен за другите програмери да креираат приклучоци за ChatGPT, кои може да се вклучуваат или исклучуваат по потреба. Сепак, двата приклучоци на OpenAI за веб-прелистување и преведување на код се ограничени достапни за програмерите и ChatGPT Plus.

Со новата функционалност, ChatGPT ќе стане подобар инструмент за комуникација и пребарување на информации за корисниците.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Технологија

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.