Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Компанијата Fuells претстави е-велосипеди со досег до 350 км со едно полнење на батеријата

Технологија

Компанијата Fuells претстави е-велосипеди со досег до 350 км со едно полнење на батеријата

Компанијата FUELLS нуди е-велосипеди со голема моќност и огромен досег – Flluid-2 и Flluid-3 со две батерии со вкупен капацитет од 2 kWh и 130 Nm велосипеден погон, за екстремен досег од 350 километри и цена од 5.995 до 5.495 долари.

Велосипедите имаат GPS локатор, погон на ремен, хидраулични диск сопирачки и погон од електричен мотор Valeo со интелигентен менувач.

Ова е „чекор напред“ во напорите е-велосипедот да стане вистинска замена за автомобил, но премиум цената може да биде предизвик за некои.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Технологија

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.