Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ден без автомобили во општина Аеродром (ГАЛЕРИЈА)

Актуелно

Ден без автомобили во општина Аеродром (ГАЛЕРИЈА)

Ден без автомобили во општина Аеродром (ГАЛЕРИЈА)

Во скопската општина Аеродром денеска се одбележа светскиот ден без автомобили, а на акцијата се приклучија голем број на граѓани кои денеска ги оставија автомобилите и дојдоа на улицата Васко Карангелески во Аеродром.

Какошто јавуваат од градот Скопје, оваа улица денеска e затворена за автомобилски сообраќај вкупно 12 часа, во периодот од 8 до 20 часот на потегот од булеварот Јане Сандански до крстосницата со улицата Владимир Комаров и на неа се одржаа различни културни активности за возрасните, но и за најмладите, а беше подигнат и нов дрворед.

Во одбележувањето на овој ден се приклучи и градоначалникот Петре Шилегов, кој на настанот пристигна со велосипед.

Погледнете како изгледаше овој несекојдневен настан:

Улици за луѓе (1)Улици за луѓе (4)Улици за луѓе (5)Улици за луѓе (8)Улици за луѓе (6)Улици за луѓе (2)Улици за луѓе (10)Улици за луѓе (13)
<
>

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.