Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Торнадо во Вашингтон – 30.000 граѓани останаа без струја

Свет

Торнадо во Вашингтон – 30.000 граѓани останаа без струја

Торнадо во Вашингтон – 30.000 граѓани останаа без струја

Скоро 30.000 жители на Вашингтон останаа без струја по силното невреме кои денеска го зафати Вашингтон.

Како што пренесуваат американските медиуми, невремето започнало во близина на Фолс Черч и Арлингтон, поминало низ центарот на Вашингтон и заврши во округот Принц Џорџ во Мериленд.

Американската национална метеоролошка служба соопшти дека поминал најлошиот дел од невремето, но ги предупреди граѓаните да бидат „крајно внимателни“ кога излегуваат од дома.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Свет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.