fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Адел најави десетгодишно повлекување од сцената

Сцена

Адел најави десетгодишно повлекување од сцената

Британската пејачка Адел најави дека планира да се повлече од сцената во следните десет години, за да помине повеќе време со синот Анџело.

Главна причина за тоа е наводно што Анџело следните години почнува со училиште и таа сака цело време да биде со него.

Адел рече дека не сака да оди по турнеи, туку сака да биде дома со сопругот Сакмон Конеки и со синот.

Извор близок до пејачката за магазинот „Сан“ откри дека синот Анџело и е „се на светот“ на Адел.

Адел во својата кариера веќа направи пауза од пет години, па нема сомнеж дека нејзините фанови ќе го „преживеат“ и ова повлекување од сцената.

Овој прекин сигурно нема многу да и наштети финансиски на Адел, затоа што досега таа заработи приближно 65 милиони фунти.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.