Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

АЛАН ВОКЕР: Научив да бројам на македонски! (ВИДЕО)

Интервју

АЛАН ВОКЕР: Научив да бројам на македонски! (ВИДЕО)

Ултрапопуларниот диџеј Алан Вокер во ексклузивно интервју за Популарно.мк научи да збори на македонски!

Вокер, кој беше еден од главните хедлајнери на фестивалот „Скопје колинг“, изјави дека бил навистина возбуден за својот прв настап во Македонија и дека тоа е еден од настаните кои ќе го одбележат неговото работно лето.

На прашање дали знае да ги поздрави македонските фанови, тој одговори дека научил како да каже „здраво“ на македонски, па дури и да брои!

Погледнете го целосното интервју во продолжение:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интервју

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.