Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Човек вооружен со нож уапсен пред домот на Тејлор Свифт

МК Сцена

Човек вооружен со нож уапсен пред домот на Тејлор Свифт

Човек вооружен со нож, јажe, црна маска и ракавици викендов бил уапсен додека се обидувал да влезе во домот на поп-пејачката Тејлор Свифт во Лос Анџелес.

Во автомобилот на натрапникот по име Џулиус Александер Сандрок полицијата нашла уште маски, празна футрола за пиштол, муниција и антидепресиви. Надлежните се сомневаат дека тој веќе некое време ја следел пејачката, објави весникот „Дејли Меил“.

На уапсениот 38-годишен натрапник му е одреден притвор со кауција од 150.000 долари. Свифт не била во својот дом кога се случил немилиот настан. Инцидентот доаѓа една недела откако друг човек е обиде да се прекачи преку ѕидот околу нејзината куќа во Беверли Хилс, а човек од Конектикат ограби банка и ги фрли парите во дворот на палата што Свифт ја има на атланскиот брег на САД.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.