fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дедо Мраз на воениот аеродром во Петровец

Настани

Дедо Мраз на воениот аеродром во Петровец

На воениот дел од аеродромот „Александар Велики“ во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец денеска во 11 часот симболично ќе пристигне Дедо Мраз со транспортен воен хеликоптер.  

Во пресрет на новогодишните и божикните празници, припадниците на воздухопловната бригада (вбр) на Армијата на Република Македонија на настанот ќе им поделат новогодишни пакетчиња на децата на загинатите и починати припадници на вбр, како и на вработените од вбр и останатите команди и единици на АРМ и Министерството за одбрана.

###

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.