fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Новогодишна забава и дружење во Зоолошката градина

МК Сцена

Новогодишна забава и дружење во Зоолошката градина

Здружението „Во мојот свет“ денеска организира традиционална новогодишна забава и дружење  во Зоолошката градина Скопје.

Во рамки на новогодишната забава ќе настапат театарската група од „Креативен центар ѕвезда“ со претставата „Мачорот во чизми“, Златните славејчиња…

###

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.